5 Doch ook bij ons bezoek was er overvloed om te bewonderen. Herinneringen uit den grafelijken tijd: zoo de gevangenis van Floris V, maar vooral veel wat betrekking heeft op den Muiderkring. De groote Ridderzaal van weleer, waar de kring samenkwam, versierd met fraaie meubelen en schilde rijen, voorstellende Hooft te midden der zijnen e. a.de kapel waar Tesselschade logeerde en zooveel meer, te veel om op te noemen. Onze ijverige leidsman beduidde het gezelschap op den ouden toren van 1704 te genieten van het heerlijke uitzicht over zee en polders. „Zijn vrouw had de goten juist den vorigen dag schoongemaakt". Gelukkig hadden velen, dank zij de overschoenen, daar ter plaatse niet te zeer te lijden van den intusschen weer overdadig gevallen regen. Het koffiemaal zou in Muiderberg worden gebruikt en derwaarts moest de tram ons brengen. Alvorens deze kwam, was er gelukkig nog gelegenheid tot het innemen van enkele versnaperingen. Was Pluvius ons een oogenblik goedgunstig geweest, in Muiderberg zou hij zich opnieuw doen gelden. Bij stroomen viel het water van den hemel; regenschermen noch -jassen konden voldoende beschutting bieden tegen den zondvloed, die, dank zij de stormvlagen, eerst goed tot zijn recht kwam aan de zee. Uitspanningen en herbergen stonden daar verlaten, stoelen en tafels, een verbrand Badhotel en vriendelijke zitjes, zij alle boden een troosteloozen aanblik. Doch alles werd dapper getrotseerd en in de oude kerk, zoo dicht aan de zee, werd in afwachting van een drooge bui gerust. Er is daar een typisch zoogenaamd kabinetorgel en bovendien sieren enkele oude kussens de banken. Van de gelegenheid om van het uitzicht op den toren te genieten, dat wel grooter aantrek kingskracht op de bezoekers zal oefenen dan de kerk zelf, werd nog door enkele moedigen gebruik gemaakt. Of de beroemde echo door den tijd aan duidelijkheid heeft inge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1912 | | pagina 7