4 te geven. Niet alleen is zij een blijvende herinnering aan het feit van den torenbouw, doch bovendien leent zij zich om ook aan hen uit te reiken, die zich reeds ten opzichte van het streven onzer Vereeniging op bijzondere wijze hebben verdienstelijk gemaakt, of dit in de toekomst nog zullen doen. De Heer Elias Voet, alhier, heeft zich als ontwerper en uitvoerder van de plaquette, naar onze meening, op voortreffelijke wijze van de hem verstrekte opdracht ge kweten. De voorzijde vertoont den hoofdgevel van het Frans Hals Museum, gezien van de poort uit en de achter zijde het oudste en het tegenwoordige wapen van Haar lem. In de eerste plaats werd hiervan aan hen, die hebben bijgedragen tot het fonds van den torenbouw een afslag aangeboden met het inschrift: ,,De toren op het Raad huis herbouwd April 1915". Bovendien was Uw bestuur van oordeel, dat het op onzen weg lag eveneens een exemplaar aan te bieden aan onze Gemeente en den Burgemeester en bovendien aan H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. den Prins der Nederlanden, het Rijkspenningkabinet en Teyler's Stich ting, om in hunne verzamelingen te worden opgenomen doch ook den ontwerper van den toren den Heer L. C. Dumont en den uitvoerders zijner plannen, den Heeren A. A. Hillebrand en W. A. van Zanten, hebben wij in dezen vorm onze erkentelijkheid betoond. Als her innering aan dit feit werd, nu de gelden zulks nog toe lieten, ook een gedenkraam geplaatst in het venster van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1914 | | pagina 6