6 staat daar machteloos tegenover, omdat een verorde ning ontbreekt, die dit kan verhoeden, maar ook omdat onze geldmiddelen verre van toereikend zijn, om, waar noodig, financiëelen steun te verleenen. Juist in dezen materialistischen tijd, vol van verruwing en vergroving, nu alle gevoel voor fijnheidzin vaak te loor gaat, het idiëele wordt achtergesteld, is het bestaan van ver- eenigingen als de onze noodzakelijk, en het is daarom, dat wij nog eens met klem het dringend verzoek tot U richten, elk ten minste één nieuw lid aan te brengen. COORNHERT-HERDENKING S. KALFF. 't Is reeds meer gezegd: onze natie lijdt aan „jubelzucht", niet het minst in onzen tijd. En daarom is 't misschien niet urgent dat zich een comité vorme voor een Coornhert-jubileum, bij 't her denken van de 400ste verjaring van zijn geboortedag. Trouwens, over dien dag geeft geen geschiedkundige of biogra fische bron eenig uitsluitsel. Ook niet het levensbericht in de com- pleete uitgave zijner Wercken in drie deelen, welke in 1630 te Amsterdam gedrukt werden bij Jacob Aertsz. Colom opt water (Damrak) in de Vierige Colom. Maar zeker is het wel, dat hij in 1522 te Amsterdam geboren werd als de zoon van een welgestelden lakenkoopman. En ook dat hij een man van beteekenis was en van eene opmerkelijke veelzijdigheid, tegelijk schilder, musicus, graveur, theoloog, taalkenner, dichter en prozaschrijver. Hij gold o. a. als een der beste plaatsnijders van zijn tijd; 't was uit zijn school dat de vermaarde Hendrick Goltzius voortkwam, dien hij onderrichtte na zijn uyterste vermogen. En hij had daarvan de DOOR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1922 | | pagina 10