2 het niet leerrijk en onderhoudend, op winteravonden in de gezellige omgeving van ons Vereenigingsgebouw bij het bekijken van prenten en teekeningen oude toestanden en lang vergeten personen zich weer voor den geest te halen, of te luisteren naar een boeiende voordracht? Wandelingen binnen en buiten Haarlem, waarop gebouwen worden bezichtigd, die niet altijd voor een ieder toegang- kelijk zijn, werken eveneens opwekkend. Oudheden en antiquiteiten, waarvan ge het bestaan daar niet zoudt vermoeden, worden bewonderd. Antiquiteiten! Het woord alleen reeds moest een lokaas zijn, want wij leven naar de mode van het antiek. Ook in dit opzicht is er bij bezoeken aan hofjes en andere oude gebouwen van elkaar zoo veel te leeren. Van de vijftig deelnemers, waartoe ook onze eere-voorzitter behoorde, welke de wandeling op 31 Mei mee maakten, zullen er weinigen geweest zijn, die van het bestaan van Het Broodkantoor van Pater Blommert wisten, om nog niet eens te spreken van de plaats, waar het verscholen ligt. Kent ge allen het schilderachtige Bruiningshofje en hebt ge de deftige regentenkamer van het Teylershofje wel eens bezichtigd? In het St. Elisabeth's Gasthuis werden dien zelfden namiddag door menigeen nog heel wat vondsten op oudheidkundig gebied gedaan. De Doelen, welks gevel voor kort zoo fraai werd hersteld en nog enkele hofjes, waarin in het voorbijgaan een kijkje werd genomen, stonden toen ook op het program. Op 7 Juli was het gezelschap al bijzonder talrijk. Het oude landgoed en mooie landhuis Meer en Berg werden toen bezocht. Op bijzonder heusche wijze werden wij toen door Jhr. H. Deutz van Lennep en Mevrouw Deutz van Lennep ontvangen en rondgeleid. De jaarlijksche wandeling gold weder het buiten Elswout. Jammer, dat het weer zoo vochtig was, anders zou de opkomst zeker wel even groot als weleer zijn geweest. Het leek wel een levende paddestoelenoptocht, die door de Elswoutslaan kwam aange-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1923 | | pagina 6