wandeld. En toch was de datum van 6 October goed gekozen, want juist dien tijd vertoont het eerwaardige bosch zich in zijn meest luisterrijken najaarspracht. In de week van 30 Juli4 Augustus had de archivaris, de Heer Knappert, in de Hoofdwacht een tentoonstelling ingericht van fotographieën naar de meeste schilderijen van Frans Hals. Ieder, lid of geen lid van Haerlem, kon in den namiddag daaraan kosteloos een bezoek brengen en het waren er velen, waaronder gelukkig enkele nieuwe leden werden gevonden. November was de maand van de herdenking der uitvinding van de boekdrukkunst. De in het Paviljoen ingerichte tentoon stelling werd wel niet zoo genoemd, doch zeker bedoeld. Onze leden werden door de vriendelijkheid van de Commissie in de gelegenheid gesteld op 16 November daaraan een bezoek te brengen. In de ontvangzaal, waar thee werd aangeboden, werd het over- groote gezelschap door Dr. Burger begroet en toegesproken en daarop door deskundigen rondgeleid. Er was heel veel moois te zien. Natuurlijk heeft de bekende en geliefde wandeling om de lange tafels in de Hoofdwacht niet ontbroken. Twee avonden, in Januari en in Februari was de zaal weer gansch gevuld door dames en heeren, die de platen en aquarellen, de omstreken van Haarlem voorstellende, bezichtigden. Het is voor ons een groot voorrecht, dat het Gemeentebestuur hiertoe steeds toestemming geeft en de archivaris, evenals de krasse Heer Gonnet een onmisbare figuur bij deze vertooningen hunne medewerking weder verleenden. De stedelijke atlas bevat zulk een schat van duizende prenten en teekeningen, dat het in hooge mate toe te juichen is, dat zoovelen, werkelijk belangstellenden, gelegenheid wordt gegeven ervan te kunnen genieten. Het gaat er zoo huiselijk en intiem toe. Ge moogt de volgende keer niet ontbreken. Onze vertrekken, bibliotheek en ons archief werden ook dit jaar door giften van vele leden weder verrijkt. Jhr. Mr. P. Teding

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1923 | | pagina 7