van Berkhout gaf het schilderij van H. van Vliet, het koorhek in de oude Kerk te Delft in bruikleen; de Heer Joh. de Breuk een aantal oude platte gronden van Haarlem, benevens een ver zameling geschriften en het groote biljet, die op de Costerfeesten van 1856 betrekking hebbende Heer Brongers enkele fotographieën van het afbreken van de Eendjesbrug in 1881Mr. A. J. Enschedé en de Heeren Grijseels, v. d. HeuvelReijnders, J. H. Kersten, Dr. Spoelder en C. J. van Tienhoven respectievelijk fotographieën, boeken, oude Jaarzangen van Trou moet Blijcken en een collectie oude glazen. Van den Heer Knappert ontvingen wij nog een paar merkwaardige fotographieën naar teekeningen van oude platte gronden der Hoofdwacht, waaruit de geheele situatie en indeeling gemakkelijk is op te maken. Aan allen nogmaals hartelijk dank voor hun vaak hernieuwde blijk van belangstelling. Mogen nog velen dit loffelijk voorbeeld volgen, zij zijn dan al" of niet lid. Wij zijn er zeker van, dat menigeen bij naarstig zoeken nog heel wat, bij schoonmaak of verhuizing en ook zonder die beide, zal vinden, dat tot opluistering van ons gebouw en verrijking van bibliotheek en archief kan dienenAlles wordt door ons dankbaar aanvaard. Ook onze fotographische legger breidt zich, helaas, steeds uit. Helaas? ja, want de meeste fotographieën stellen ook dit jaar weer verdwenen merkwaardige huizen voor. Het uitgeven van boekwerken is thans een kostbare geschiedenis. Dat is ons gebleken, bij de vervaardiging van de Geschiedenis van het Remonstrantsche Hofje. Dit jaar bestaat genoemd hofje 150 jaar en Dr. A. H. Garrer, een goede bekende bij onze leden, heeft zich de moeite gegeven, in zijn vrijen tijd archieven en notulen boeken nauwkeurig en ijverig te bestudeeren, waarvan dit boekje het onderhoudende resultaat is; maar zelfs ƒ1,is gebleken voor menigeen nog te veel te zijn, tenminste, de verkoop bleef verre beneden onze verwachtingen, of zou de betreffende circulaire ook niet gelezen zijn? Hoe dit ook zij, de secretaris zal nog gemakkelijk aan alle aanvragen kunnen voldoen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1923 | | pagina 8