5 De voorraad Groote of St. Bavokerk begint nu al aardig te slinken, dank zij den aankoop door Heeren Kerkvoogden van een groot aantal exemplaren. Hoewel de HAMIT nu niet in onze lijn lag, hebben wij toch gemeend een blijk van sympathie te moeten geven, want het betrof hier een Haarlemsche zaak, waarvoor velen zich veel moeite hebben getroost. Wij hebben dan ook aan het verzoek van de Tentoonstellings-commissie voldaan en als prijs een afslag in zilver van onze legpenning geschonken. Reeds voor jaren vroeg het Leuvensche boekenfonds onze mede werking tot het weder inrichten van de in het begin van den oorlog verbrande en zoo beroemde bibliotheek. Wij hebben daarin toegestemd, doch pas in Augustus is een exemplaar van al onze uitgaven naar den Haag verhuisd, om vandaar in de nieuwe biblio theek te worden ondergebracht. Ook van de vereeniging De Hollandsche Molen werden wij lid. In den gevel van het perceel Ridderstraat No. 20 die werd afgebroken, stond een fraaie laat Louis XVI deur met kozijnen. Toen wij hoorden, dat deze te koop was, zijn wij voor een gering bedrag daarvan eigenaars geworden. Voorloopig worden die deelen op onzen zolder bewaard, in afwachting van een passende bestemming. Eigenaardig was het geval met het perceel Jacobijnenstraat 3. De eigenaar had van Bouw- en Woningtoezicht aanzegging gekregen, dat de top van den gevel gevaar opleverde en, óf moest afgebroken, óf deugdelijk hersteld worden. Na lange besprekingen werd besloten, den top afdoende te doen herstellen, er zat nog zulk een mooi anker in en wij zouden een gedeelte in de kosten bijdragen. Naar aller wensch geschiedde dit in zeer korten tijd, toen tot veler verwondering weldra opnieuw een schutting met grooten steiger voor den gevel prijkte, die geheel werd afgebroken. Gelukkig belooft de nieuwe gevel, in ouden stijl opgetrokken, goed in de omgeving te passen, bovendien zullen de oude gevel- V

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1923 | | pagina 9