7 een wandeling gemaakt door Elswout. Was het gezelschap het vorige jaar van parapluies en regenjassen voorzien, op 18 October was dit gelukkig niet noodig. Integendeel, onder begunstiging van prachtig weer (om deze cliché nog maar weer eens af te drukken) werd door meer dan 100 dames en heeren aan dit bezoek deel genomen. Wel een reden, om hiermede voort te gaan. Zoo geraken we zoo zoetjes aan weer aan het eind van het relaas. Nog slechts een paar zaken moeten worden herdacht en vastgelegd, niet, omdat ze zoo buitengewoon merkwaardig zijn, dat zij wereld kundig moeten worden gemaakt, maar omdat het toch goed is, dat later de snuffelaar van alle gestes op de hoogte zij. Uit de artikelenreeks, welke de Heer Knappert in het Haarlem's Dagblad schreef, heeft de schrijver, op verzoek van den Heer J. C. Peereboom een keuze gedaan, die in boekvorm verscheen. Door de vriendelijkheid van dien Directeur van genoemd blad kregen wij een aantal exemplaren ten geschenke, die wij weder onzen leden ter beschikking stelden. Het is wel eigenaardig, dat slechts zoo weinig exemplaren (180) werden afgehaald, omdat het zoo frisch geschreven boekje onderwerpen behandelt, waarin velen belang zouden moeten stellen. Moge men thans nog aanleiding vinden, om een exemplaar, Frankestraat 42, aan te vragen; er is daar tevens gelegenheid de uitgaven der Vereeniging te zien. Gij zult er zeker onder vinden, die U gaarne bezitten zoudt. Het goud-leeren behang in de regentenkamer van het Frans Loenenhofje dreigde te gelde te worden gemaakt, om hoog noodige reparaties te kunnen bekostigen. Aan een comité, dat trachtte gelden bijeen te brengen, om het behangsel te behouden, hebben wij een bedrag toegezegd. Weliswaar is de regentenkamer nog in haar ouden toestand, maar het benoodigde bedrag schijnt nog niet bijeen te zijn, zoodat er zeker kans bestaat, dat het behang toch uit zijn omgeving zal verdwijnen. Laten ook wij nu nog eens een beroep doen op de vrijgevigheid en kunstzin van den Haarlemmer.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1924 | | pagina 11