Behalve andere geschenken, zoo ontvingen wij van den Heer Grijseels 2 oude prenten en van den Heer Joh. Brinkmann 2 zandsteenen bloemenvazen, die weleer den gevel van de Smedestraat, waar de nieuwe garage werd gebouwd, sierden, staan onze leden ook nog wel fotographieën van oude huizen of stadsgedeelten af, die in onze legger worden bewaard. Door eigen opnamen van wat aan merkwaardigs verdwijnt, wordt die verzameling steeds uitgebreid, zoodat wij thans reeds enkele portefeuilles daarmede gevuld hebben. Alle afdrukken en prenten, zooals trouwens het geheele archief is nu bijna geheel geordend, dank zij den niet genoeg te waardeeren arbeid, dien de Heeren C. J. Gonnet en J. H. Kersten daaraan hebben willen besteden. Zij hebben daarvoor gedurende langen tijd uren in de Hoofdwacht gewerkt en het is ons bijzonder aangenaam, een gelegenheid te hebben, hun onzen hartelijken dank uit te spreken voor den tijd, die zij beschikbaar hebben gesteld en de vele moeite, die de Heeren zich wel hebben willen getroosten. In vergelijking met andere vereenigingen van denzelfden aard slaan wij met ons ledental nog niet zoo'n slecht figuur; wij hebben nu de 387 bereikt, dus zullen wij maar niet klagen. Immers klagers geen nood, maar daarom zullen we ons toch over elke vermeerdering verheugen. Vooral nu 1926 in het verschiet is. Wij zullen dan 25 jaar bestaan en komt het tot een gepaste viering, dan zullen wij over ruime middelen moeten beschikken. Al zou dat jaar zonder pompeus vertoon verstrijken, wij zijn geen vereeniging, die een concours kan uitschrijven, of op andere wijze luidruchtig aan den weg timmeren, toch. zouden wij dankbaar gestemd zijn, als wij juist dan door Uw onverdroten steun, mede werking en opwekking op een ledenaantal konden wijzen, dat vele vereenigingen in de schaduw stelt. Moge dat zoo zijn. 8

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1924 | | pagina 12