5 Jacob van Campen in 1652 ontworpen huis stond, een naar den eisch des tijds gebouwde gevel zal verrijzen. Ook de pogingen van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg mochten geen resultaat hebben. Dit voor wat de gebouwen betreft. Ik vraag U, had die man ongelijk, die vroeg, of wij die Vereeniging van de gevels zijn? Uit den rijken Stedelijken atlas werd door den Heer H. E. Knappert van 4 tot 9 Augustus in ons Vereenigingsgebouw een tentoonstelling van werk van Haarlemsche graveurs uit de ver zameling Voorhelm-Schneevoogt bijeengebracht. Daar waren prenten van Galle, Goltzius, Matham en anderen uitgestald; ook hiervoor was veel belangstelling. Bloemen trekken. Zijn er wel menschen, die niet van bloemen houden? We moeten het betwijfelen, als we denken aan het overgroot bezoek, dat dit voorjaar aan de prachtige tentoonstelling in Heem stede werd gebracht. Maar ook de niet riekende bloem heeft voor velen groote bekoring, tenminste, de tentoonstelling, die de Heer Ernst H. Krelage van 1520 December in de Hoofdwacht samen bracht, getuigde daarvan. Gelukkig was er niet zoo'n groot bezoek als aan Groenendaal, maar toch kwamen er 200 personen de mooie aquarellen van de van der Vinnes, van Noorde, Augustini, Budde, Schwegman en vele andere Haarlemsche bloemschilders bewonde ren. Vooral de merkwaardige monsterboeken, de voorloopers van den Catalogus, met tulpen-teekeningen uit de 17e eeuw, trokken bijzonder de aandacht. Opnieuw heeft de Heer Krelage zich zeer aan „Haerlem" verplicht. En laat ik nu, voor verder te gaan, den Heer Knappert eerst hartelijk dankzeggen voor al wat hij voor onze Vereeniging doet reeds tweemaal werd zijn naam genoemd en ik moet het nog evenzoovele malen doen in verband met onze jaarlijksche kunst beschouwing uit den stedelijken atlas, die ook in de Hoofdwacht op 28 Februari en 4 Maart werd gehouden. Er was haast geen stoel meer vrij in de gezellige kamer, waar werd gewandeld in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1924 | | pagina 9