7 kingen met zuster-vereenigingen; voorbereiding voor onze oudheidkundige wandelingen; requestreeren aan rijk, provincie en gemeente; notulen van onze algemeene en bestuursvergaderingen, die door correctheid en uitvoerigheid zoo bizonder uitmunten; niet te vergeten: onze voortreffelijke jaarverslagen, die zeer zeker gelezen en bewaard worden! Ja, wèl is Tadema het middenpunt van onze Vereeniging; in hem concentreert zich alles! De gelukkige omstan digheid, dat onze secretaris ook is een smaakvol uitgever, is aan al onze uitgaven in hooge mate ten goede gekomen; zij mogen er zijn die boeken en boekjes met het bekende exlibrisZiet, dames en heeren, ik weet in Uw geest te spreken, wanneer ik Tadema voor alles wat hij voor onze Vereeniging gedaan heeft, warme hulde brengOns bestuur zou het op prijs stellen, wanneer onze secretaris van ons als een bescheiden herinnering aan dezen dag in ontvangst zou willen nemen een teekening van v. d. Wall Perné, voorstellende De Hoofdwacht Wij hopen, dat gij haar een plaatsje in Uwe woning zult willen geven, maar nog meer hopen wij, dat gij nog jarenlang op de Hoofdwacht zelf zult willen Zetelen en uwe groote talenten voor onze Vereeniging zult willen blijven beschikbaar stellenWanneer het Hoofd op de Wacht is, dan zijn wij veilig Ten slotte is het mij een groote vreugde U te kunnen mededeelen, dat het Bestuur er in geslaagd is ter gelegenheid van ons 25 jarig bestaan, een Gedenk boek uit te geven, samengesteld door vele vrienden van onze Vereeniging. Het bevat interessante opstellen en het is verlucht met vele platen. Van een goed vriend van „Haerlem" die ongenoemd wenscht te blijven, heeft ons Bestuur een belangrijke feestgave ontvangen, die het in staat stelt aan ieder lid van onze Vereeniging, een present-exemplaar van dit boek aan te bieden! Met onzen grooten dank aan den onbekenden gever en niet minder aan de dames en heeren, die door hunne bijdragen, de uitgave van dit boek hebben mogelijk gemaakt, vertrouwen wij dat ook hierdoor de herdenking van ons 25-jarig bestaan op waardige wijze wordt vastgelegd. En thans gaan wij met moed en vertrouwen de nieuwe 25 jaren tegemoet! Wat die ons geven zullen, ligt in 't duister!, maar wanneer de leden ons steunen door hunne belangstelling en zoo mogelijk door vele stadgenooten op te wekken tot lid onzer Vereeniging toe te treden, dan kan het niet anders of dan zal ons bestuur de wegen vinden om nauwgezet te blijven toezien, wanneer er gevaar dreigt en onvermoeid voort te gaan met te wijzen op het vele schoone, dat onze voorvaderen ons nalieten! Ik wil eindigen met een woord van onzen secretaris, dat mij uit het hart gegrepen is, wanneer hij zegt: Mogen wij dan steeds jongeren vinden om onzen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1925 | | pagina 11