arbeid over te nemen en moge er een nageslacht komen vol eerbied en liefde voor het oude Haarlem en zijn merkwaardige geschiedenis! In het slot sprak de Heer Loosjes van het Gedenkboek, dat met kunst en vliegwerk, om in de moderne terminologie te blijven, nog juist op tijd gereed kwam om allen aanwezigen te kunnen worden aangeboden. Eigen lof geeft geen pas, maar dat het boekje er smakelijk uitziet, zijn werk heeft gedaan en door velen wordt gewaardeerd, mag toch wel worden vastgesteld. Over de vijftig nieuwe leden wonnen wij, zeker een niet geringe winst; toch mag het verwonderen, dat nog altijd bijna een honderd leden verzuimden van dit kostelijke en kostelooze gedenkschrift een exemplaar in de Frankestraat 42 te doen afhalen. Mogen de achterblijvers alsnog van hun belangstelling getuigen; het voor hen bestemde exemplaar ligt nog steeds gereed, ook al zou de bon in het ongereede zijn geraakt. Ge zult er U zeker niet over berouwen, want er staat menige bijdrage in, die de lezing overwaard is. Hiermede is het meest gedenkwaardige vermeld, maar om volledig te zijn, blijft toch nog wat allerhande over, dat ook in vorige verslagen werd beschreven. Op 19 September 1925 trok een zeer groot gezelschap naar Amsterdam om een bezoek te brengen aan de historische tentoon stelling die over het Rijks- en Stedelijk Museum was verdeeld. Dr. J. F. M. Sterck die zich reeds zoo vaak aan ons verplichtte, had weder de leiding, die hij deelde met de Heeren Dr. G. de Boer, Dr. G. van Dillen en Zwierzina. Het zou te dwaas zijn over de tentoonstelling zelf iets te zeggen zij sprak voor zich zelf, door den grooten roep, welke van haar uitging en bovendien gaven de couranten zulke uitvoerige artikelen, over al het fraaie en merkwaardige, wat tentoongesteld was, dat wij er hier het zwijgen toe kunnen doen, doch niet zonder onzen besten dank te hebben uitgesproken aan hen, die ons hun onmisbare voorlichting schonken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1925 | | pagina 12