10 leden, om op 9 en 16 Maart van het vorige jaar in de Hoofdwacht te komen. De aard dezer vertooningen is veranderd, nu men de afbeeldingen niet meer in natura, maar op het doek geprojecteerd ziet. De kamer was bijna te klein om allen te kunnen herbergen, en met graagte werd er naar de lichtbeelden gekeken en geluisterd naar de leerzame toelichting van den Heer Knappert, die de aanwezigen onthaalde op stadsbeelden van Haarlem in de 18e en 19e eeuw, van het familieleven uit die dagen, van historische gebeurtenissen binnen onze veste en ten slotte van portretten van vooraanstaande stadgenooten. Onze glasplaatjes, wier aantal zich steeds uitbreidt, worden niet alleen door de leden zelf, maar ook bij het onderwijs gewaardeerd. Op de jaarvergadering van leeraren bij het Gymnasiaal onderwijs heeft de heer Knappert er een aantal vertoond en naar verluidt viel de voorstelling zeer in den smaak. Stadsbeelden uit lang vervlogen tijden, maar ook gevels of gebouwen, die pas voor kort verdwenen, zagen wij op het doek. Gelukkig zijn er nog enkele in de stad te bezichtigen, waarover wij evenwel met zorg hebben te waken, ook wanneer zij dreigen verminkt te worden, of niet de noodige herstelling krijgen. Dit laatste dreigde voor de bekende gasthuisgeveltjes in het Groot Heiligland, die noodig moesten opgeknapt worden. Intusschen hadden Gedeputeerde Staten ongunstig op de subsidie aanvraag geadviseerd en het Gasthuis kon de kosten niet dragen. Er zou derhalve op zijn minst een groot uitstel komen, wanneer de Pro vinciale Staten het advies zouden volgen. Wij hebben daarom een adres tot alle leden van de Staten gericht, waarin wij verzochten, in afwijking van dat advies voor de bijdrage van 4500.te willen stemmen. Gelukkig hadden onze pogingen succes, kon het werk afgemaakt worden en verkeert deze zoo karakteristieke rij huisjes voor la-ngen tijd weer in goeden toestand. Ook de top van den gevel Smedestraat No. 16, die tijdens

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1925 | | pagina 14