12 draaien en allen, die oog voor het landelijk schoone hebben, zich zullen kunnen blijven verlustigen in dit echt-hollandsch beeld. Bij hooge uitzondering stelde Haerlem zijne vertrekken open voor een tentoonstelling, die met onze Vereeniging al bitter weinig had uit te staan: de portretten door den Oostenrijkschen kunstenaar Pirsch geschilderd, of het moest al zijn, dat enkele portretten bekende personen uit de omstreken van Haarlem voorstelden. Toch gaf de tentoonstelling veel vertier, zij trok bezoek in de Hoofdwacht, en onze Vereeniging deed daardoor nog eens van zich spreken. Ons lid de heer Jacobson gaf ons een ander middel, waardoor wij van ons konden doen spreken. Door den Heer Winter liet hij een mooie steenteekening maken, waarvan een groot getal afdrukken aan het bestuur werd geschonken, om een exemplaar daarvan aan een elk uit te reiken, die een nieuw lid zou aanwerven. Een aardige gedachte van den schenker, om op deze wijze onze ledenlijst te ver- grooten. Er zijn er heel wat verzonden, maar toch hebben wij nog afdrukken, die gaarne voor dit sympathieke doel worden afgestaan. In ons bestuur werden de opengevallen plaatsen ingenomen door de Heeren A. H. Broos en Mr. W. J. C. C. Pijnacker Hordijk, van wie de laatste, toen hij in Haarlem woonde, lang lid van het bestuur was. Na lange aarzeling verliet ons ook Mr. P. G. van Tienhoven, die gedurende vele jaren lid van ons bestuur was. Nu hij echter sedert geruimen tijd niet meer in onze Gemeente woont, meende hij zijn plaats aan een Haarlemmer te moeten afstaan. Wanneer gesproken wordt over het behoud van stedelijk of landelijk schoon, denkt iedere Nederlander terstond aan den Heer van Tienhoven en wij verheugen ons daarom, dat hij lid van Haerlem is gebleven, omdat wij zeker te eeniger tijd wel weer eens zijn advies of hulp zullen noodig hebben, waarop wij nooit te vergeefs een beroep deden. Heel wat plannen, die met groote kosten gepaard gaan en waar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1925 | | pagina 16