3 en een zoo vermaard Haarlemsch kloppertje, benevens een groote verzameling boeken en prenten. Gonnet legateerde een exemplaar van al zijn geschriften, voorts zijn boeken, welke op Haarlem betrekking hebben, een portefeuille met platen, vier fraaie prenten in lijst, voorstellende gezichten in het landgoed Elswout en boven dien zijn door Lizzy Ansingh voor enkele jaren geschilderde portret, dat in de Hoofdwacht een eereplaats heeft gekregen. Hoe zouden zij beiden hebben meegeleefd in de herdenking van het vijf en twintig jarig bestaan, op Donderdag 16 December 1926! Aan de voorbereidende maatregelen hebben zij nog kunnen *!- deelnemen; Gonnet had zijn bijdrage voor het Gedenkschrift gereed en de Breuk zou zeker uit zijn eigen dagboek en dat van zijn vader hebben medegedeeld, had de dood hem niet overvallen. Nu zij nog zoo kort geleden waren overleden, paste geen luid ruchtige viering; sober en eenvoudig zouden wij ons vijf en twintig jarig bestaan herdenken. Besloten werd een receptie te houden, waartoe de leden zouden worden uitgenoodigd, benevens de besturen van een aantal bevriende Vereenigingen, welke eenigszins eenzelfde doel nastreven. En zoo geschiedde. Het stemt het bestuur tot groote erkentelijkheid dat er heel wat waren samengekomen in dien namiddag om 4 uur, die wij allen met vreugde begroetten, omdat wij daarin het bewijs zagen, dat Haerlem, zoowel in de stad zelf, als daarbuiten een groote schaar van vrienden heeft. Het zou te ver voeren ze allen op te sommen, maar voor enkelen moge een uitzondering worden gemaakt. Onze beschermheer Jhr. Mr. Dr. A. Roëll en de eere-voorzitter de Heer C. Maarschalk kwamen hun opwachting maken en de Burgemeester sprak in een vriendelijk woord den wensch uit, „dat de Vereeniging nog in bloei zou toenemen en nog vele jaren de trouwe steunpilaar zou blijven van Haarlem's mooie geschiedenis". Vele vereenigingen en stichtingen hadden afgevaardigden ge zonden: Heemschut, Teyler's Stichting, de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten, Hendrick de Keyser, de Hollandsche

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1925 | | pagina 7