Te klein was onze huiselijke kamer bijna, toen de heer Knappert weder in Maart een vertooning van afbeeldingen uit den stedelijken atlas op het doek gaf. De stadsgezichten zelf en het daarbij gesproken woord, werden met belangstelling bekeken en gevolgd. Deze avonden blijken steeds in den smaak te vallen; nieuwe gezichten ziet men, maar ook vele reeds lang bekende. Het is dan ook een uitstekende wijze, om, afgesloten van stadsrumoer, zich uit lang vervlogen tijden enkele uren in te leven in die voor menigeen grijze oudheid, zoo vol bekoring. Bovendien gaf Prof. Dr. van Walsem nog drie maal den uitleg bij de plaatjes voor leerlingen van de Rijkskweekschool en Nutskweekschool, de Meisjeshoogere- burgerschool en het Gymnasium. Ouder gewoonte getrouw, hebben wij op 15 October opnieuw een wandeling door Elswout en op 18 Juni door Haarlem gemaakt. Het was prachtig najaarsweer en de wel vijftig deelnemers hebben genoten van de gouden najaarstinten in dit eerwaardige buiten. Op onze wandeling door Haarlem werden het Paviljoen, met de Napoleon- en Prinsessekamer, het hofje van Heythuyzen en de Groote Kerk bezocht. Een vijftig leden waren om 2 uur op de Hoofdwacht, waarop naar het Paviljoen werd gewandeld. Omdat dit spoedig tot provinciaal Gouvernement zal worden ingericht, was het goed den ouden toestand nog in het geheugen te bewaren. In het voorbijgaan werd het rustige hofje op den Kleine Houtweg bezichtigd, en daarop ging het gezelschap per tram naar de kosterswoning op de Oude Groenmarkt, waar de deelnemers door twee kerkvoogden werden ontvangen. Behalve de St. Bavo zelf, werden de mooie oude kamers bezocht, waar de heer Luitingh op de hoogte als weinigen allen rondleidde en uitleg gaf. Er zijn in 1927 drie tentoonstellingen ingericht, waartoe onze leden toegang hadden, twee wandelingen, één binnen en één buiten de Gemeente, werden gemaakt, twee voordrachten werden gehouden en bovendien werden onze glasplaatjes vertoond. Wanneer ik daar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1927 | | pagina 11