Men heeft gesproken van jeugd-afdeelingen, van in grooteren kring belangstelling wekken en daardoor meer populair worden. Of zich voor de eerste nu reeds genoeg gegadigden zouden opdoen, is twijfelachtig. Het terrein moet deugdelijk verkend worden en daartoe doen onze glasplaatjes van oude schilderachtige stadsgezichten een uitnemend middel aan de hand. Sympathiek is de verjongingsgedachte ons zeker, want het zijn natuurlijk vooral de ouderen, die belangstelling voor het oude en gewordene hebben, dat kan nu eenmaal niet anders. Maar willen wij niet indommelen, of verslappen, zoo moeten wij het straks toch van de jongeren hebben. Hun moet het besef worden bijgebracht, dat Haarlem nog een prachtige stad is, wier belangrijke geschiedenis te kennen wel zeer de moeite waard is. Weldra zal het bestuur aan alle Hoofden van onderwijs mede- deelen, dat aan leerlingen der scholen, die naar hun oordeel daarvoor in aanmerking komen, gelegenheid zal worden gegeven in de Hoofdwacht de plattegronden, oude stadsgezichten en wat onze verzameling, die voortdurend wordt uitgebreid, meer bevat, op het doek te bezichtigen. Wordt daarbij door die Hoofden een onderhoudende toelichting gegeven, zoo zal de jeugd ongetwijfeld oog gaan krijgen voor het schoone oude, en de schrille tegenstelling, die het nieuwe nog al eens te zien geeft, gewaar worden. Haar liefde voor de stad, waarin zij leeft, speelt en leert, zal worden gewekt en zijn wij dan van haar belangstelling in ons doen en laten zeker, dan, maar ook niet eerder, zou het oprichten van jeugdafdeelingen ernstig overwogen kunnen worden. Door deze namiddagen zal onze Vereeniging niet alleen meer bekend maar, naar wij hopen, ook in grooteren kring populair worden, en zoo zou eveneens aan den wensch van een onzer leden worden voldaan. Weliswaar is dit nog toekomst, maar het is toch goed, dat de leden weten, hoe in de bestuurssamenkomsten ernstige aandacht wordt geschonken aan hunne wenschen. Het is ook verblijdend wanneer de leden van hun medeleven met Haerlem

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1927 | | pagina 6