getuigen, want het bestuur heeft de wijsheid niet in pacht en luistert gaarne naar stemmen, die van belangstelling getuigen. Aan belangstelling ook van niet-leden heeft het ons trouwens niet ontbroken, toen onze medewerking werd verzocht door de Natuurhistorische Vereeniging te Bloemendaal, die haar werkkring ging uitbreiden door aanraking te zoeken met andere vereenigingen, om, wanneer het natuurschoon in den omtrek verloren dreigt te gaan, samen te werken en zoo noodig op te treden. Een lid van ons bestuur heeft thans als buitengewoon lid in bovengenoemd bestuur zitting, zoodat de gewenschte samenwerking is verkregen. Ook de Oudheidkundige Bond richtte zich tot ons met het verzoek een afgevaardigde voor zijn vergadering in Utrecht aan te wijzen, omdat hij het plan heeft opgevat tot samenstelling van een repertorium van Nederlandsche topographische afbeeldingen. Tot het gereedmaken van zulk een register werd op die samenkomst besloten en de heer Knappert heeft in de commissie van uitvoering zitting genomen. In het vorige verslag werd reeds gesproken van de bemoeiingen der vereeniging „De Hollandsche Molen", die op haar post was, toen men vreesde dat de paltrokmolen „de Eenhoorn", wegens bouwvalligen toestand zou worden afgebroken. Haerlem heeft, zooals U bekend is, geldelijk gesteund en ook krachtig medegewerkt voor het behoud. Het succes voor al die inspanning was groot, want de molen draait weer lustig en velen zullen zich dezen winter, die enkele dagen weer eens ouderwetsch was, op de schaats hebben kunnen overtuigen van de uitstekende manier waarop de molen hersteld is en zich eveneens kunnen verheugen over het onver gelijkelijke gezicht, dat, dank zij ook veler steun en sympathie, dit prachtige landschap gelukkig nog biedt. Toch verdwijnt er bijna elke week een typisch geveltje, of het wordt veranderd; geheele stadsgezichten wijzigen zich en het is maar al te waar, dat iedere verandering volstrekt geen verbetering is, althans niet voor het oog en het gemoed gevoelig voor schoon

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1927 | | pagina 7