5 de oude toe te voegen. Zoo verscheen het boek van Elias Voet, De Haarlemsche Goud- en Zilversmeden en hunne merken, voorwaar een sieraad in de rij onzer geschriften. Door kenners wordt het om zijn juistheid en nauwkeurigheid geprezen en indien het nog niet in Uw bezit mocht zijn, wordt U daar nu nog toe opgewekt; ge verkrijgt daardoor niet alleen één van onze meest waardevolle uitgaven, maar helpt zoodoende tevens de hooge vervaardigings- kosten eenigszins dekken. Een andere merkwaardige studie stond de heer A. Hallema ons af, die onder den titel Haarlemsche gevangenissen verscheen. Zij geeft de geschiedenis van het Haarlemsche gevangeniswezen beschreven door iemand, die zich van het onderwerp grondig op de hoogte stelde. Bij het verdwijnen uit het Paviljoen schreef Mr. A. J. Enschedé een geschiedenis van het museum en de school voor kunstnijverheid, welke eveneens tegen lagen prijs voor onze leden werd beschikbaar gesteld. De smaak en het gevoel voor het oude trachten wij steeds te bevorderen door ook elders te laten zien, wat aan schoons ons land herbergt. Zoo brachten een veertig leden, onder wie vele dames, een bezoek aan het kasteel van Sypesteyn te Nieuw-Loos- drecht. Een onvergelijkelijk schoone dag weer was ons deel, toen we op Zaterdag 21 Juli per trein naar Hilversum vertrokken, om daarna in een autobus naar Loosdrecht te rijden, waar aan de plassen het koffiemaal werd gebruikt. De eigenaar, Jhr. C. W. van Sypesteyn ontving het gezelschap aan de poort van zijn kasteel en leidde ons rond. Wat we daar te zien kregen, moge U in Elsevier's Maandschrift van December 1926 en Juni 1927 vinden, waarin Mr. Schretlen een uitvoerige beschrijving van het kasteel en zijn waardevollen inhoud gaf. In de laatste jaren wordt gewoonlijk een wandeling in de natuur gemaakt. Elswout en Lindenheuvel werden reeds meermalen bezocht en wij verheugden ons bijzonder, toen onze oud-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1928 | | pagina 11