6 burgemeester en eere-voorzitter Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen ons in de gelegenheid stelde, zijn schilderachtige landgoed „Waterland" te komen bezichtigen. Het weer was op 20 October al heel slecht, 's morgens goot het, doch toen de 30 deelnemers in den regen op Waterland aankwamen, had de gastheer hun een groote verrassing bereid. Door hem zelf opgenomen projecties van den watersnood werden met een mondelinge toelichting door hem vertoond. Toen het droog was geworden, werd door de plaats gewandeld en een thee aangeboden. Zeer voldaan over de heusche ontvangst keerde het gezelschap om 51/2 uur huiswaarts. Ook door het houden van tentoonstellingen trachten wij den zin voor de geschiedenis onzer stad aan te moedigen, zoodat het plan, dat de heer J. M. C. Hoog op de laatste algemeene vergade ring schriftelijk inbracht, terstond onze sympathie had. Hij toch stelde voor om in de Hoofdwacht te laten zien, wat de leden aan oude teekeningen en prenten bezitten voor zoo ver deze op onze stad betrekking hebben. Het bleek ons al spoedig, dat de voorsteller zelf zulk een aarts-verzamelaar was, dat uit zijn voorraad alleen reeds een belangrijke tentoonstelling zou zijn samen te stellen. Derhalve werd daaruit met den eigenaar een keuze gedaan, die van 25 Februari tot 2 Maart werd uitgestald en voor eiken belang stellende toegankelijk was. Meer dan honderd personen bezochten in die dagen ons Vereenigingsgebouw en zij genoten daar van de vele fraaie en typische stadsgezichten, die op de stellingen waren geplaatst. De heer Hoog heeft ons door zijn bereidwilligheid wel t zeer aan zich verplicht en wij zijn hem voor den tijd en moeite, die door hem aan de inrichting werden besteed, erkentelijk. Wellicht kunnen wij hierin aanleiding vinden nog eens een combinatie van teekeningen en prenten in het bezit van onderscheidene leden, ter bezichtiging te stellen. Op het doek vertoonde de heer H. E. Knappert weder vele lichtbeelden van gezichten binnen Haarlem en uit de omgeving, op 29 Maart. De zaal was geheel bezet, waaruit moge blijken,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1928 | | pagina 12