7 dat onze leden deze soort van prentenkijkerij op prijs weten te stellen, niettegenstaande door de projectie aan de fijnheid en kunstige uitvoering der teekeningen natuurlijk wordt te kort gedaan. De gegeven toelichting kan echter op deze moderne, minder intieme wijze, uitvoeriger, nauwkeuriger en dus leerzamer zijn. Wij houden voeling met Vereenigingen, die een zelfde doel als wij beoogen. De te Amsterdam gevestigde Hendrick de Keyser tracht het behoud van oude huizen al op bijzonder practische wijze te bereiken. In elke plaats, waar iets van belang dreigt verloren te gaan pro beert die Vereeniging te koopen, daarna zoo noodig op zorgvuldige wijze te herstellen, om dan de perceelen te verhuren. De gelden verschaffen de geplaatste obligaties, die meestal als belegging gaarne worden gekocht. Toen zij haar tienjarig bestaan vierde en daaraan eenigen luister bijzette, zijn wij haar gaarne gaan geluk- wenschen. Een aardig watertochtje door de oude Amsterdamsche grachten besloten door een thee, met vele redevoeringen, bij Couturier. De Oudheidkundige Bond besloot tot het doen samenstellen van een topographisch repertorium in Nederland en tot de samen komst van de commissie, die dat plan zal uit te voeren hebben, werd ook op een daartoe tot ons gericht verzoek een vertegen woordiger van ons bestuur afgevaardigd. Het spreekt wel van zelf, dat een dergelijke overzichtelijke lijst van al wat er op dit gebied in de publieke verzamelingen en die van Vereenigingen voorhanden jg? van hooge waarde belooft te worden voor een ieder, die voor studie als anderszins op de hoogte wenscht gesteld te worden. Met het gereed komen van dezen zoo omvangrijken arbeid zal evenwel heel wat tijd gemoeid zijn. Aanwezig is ook steeds een onzer op de Monumentendagen, die geregeld door de Vereeniging tot behoud van Natuurmonu menten, den Bond Heemschut, den Oudheidkundigen Bond en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1928 | | pagina 13