9 firma Joh. Enschede Zonen stelde ons tot het zelfde voor de onze in de gelegenheid. Van geschenken gesproken. Er wordt bij het opruimen, verhuizen of overlijden dikwijls zoo veel vernietigd, dat oogenschijnlijk van weinig of geen belang is. Daaruit blijkt, dat het voor den bezitter of erfgenaam geen waarde heeft. Nu is de vuilnisman wel is waar de grondigste opruimer, maar een vriendelijk verzoek is hier toch niet misplaatst. Stelt ons op de hoogte, alvorens tot die grondige schoonmaak over te gaan; bijna zeker is er wel iets onder, dat voor ons nog van belang is. Intusschen is het allerminst onze bedoeling alles in de Hoofdwacht te sleepen; past het beter in het stads- of rijks-archief, of in de gemeentelijke bibliotheek, zoo zal het daaraan worden afgestaan. Als het maar bewaard wordt, want vandaag of morgen komt het zeker nog te pas. Waaraan door ons wordt gedacht, zult ge vragen? Eigenlijk aan alles, van hoe geringe beteekenis op het eerste gezicht ook, mits het natuurlijk op Haarlem betrekking heeft. Waaraan wij ook denken zijn de Haarlemsche penningen, welke bij een of andere gelegenheid, of voor een bepaalden persoon dikwijls in een klein aantal werden geslagen. Behooren ze beter in het Frans Halsmuseum, welnu ze zullen daar worden onder gebracht. Onze bedoeling is slechts U voor overijling te behoeden, U opmerkzaam te maken op iets wat allicht aan Uw aandacht ontsnapt. Mocht het opruimen van boedels gelden, zoo zou de notaris misschien een oog in het zeil kunnen houden en ons zijn mede werking verleenen. Haerlem telt thans 465 leden; of dat veel of weinig is, kan in het midden worden gelaten, maar dat is evenveel als in 1927, dus stilstand en stilstand is achteruitgang; dat mag toch niet. Is het U bekend, dat ge voor het aanbrengen van elk nieuw lid, een afdruk van den door de firma Jacobson aangeboden steen drukplaat van de Hoofdwacht kunt ontvangen?

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1928 | | pagina 15