84 OCTOBER Tot verbetering van de Pijlslaan vragen B. en W. den Raad een crediet van ƒ20.000.Zie 9 Oct. De inwerkingstelling van den Gem. Controledienst voor ontsmetting der woningen van de verschillende Woningbouwvereenigingen is door voldoende deel neming tot stand gekomen. Zie 1, 2 Oct. Tot plaats waar de 7-klassige School der Vereeniging Groen van Prinsterer zal komen, is gekozen een terrein groot 1911 C.A., gelegen ten Westen van den Rijks straatweg en ten Zuiden van het bij het Roode Kruis in gebruik zijnde terrein. Zie 9 Oct. De aanbesteding heeft plaats voor het bouwen van een oranjerie met schaftlokaal enz. in den Stads- kweektuin aan de Kleverlaan. 8. De weg van het Prinsenbolwerk is verbeterd door het aanbrengen van afzonderlijke voetpaden en asphalt- bedekking. De coöperatieve woningbouwvereeniging „Volkshuis vesting" verzoekt den Raad een voorschot van hoogstens 203.000.— uit de Gemeentekas voor den bouw van 60 arbeiderswoningen en 1 winkelhuis aan de "Wilgen straat. Zie 9 Oct. 9. De Raad der Gemeente vergadert en besluit: voor ƒ105.350.'over te gaan tot den aankoop van de gronden aan de Amsterdamsche vaart; het crediet voor den bouw van de woningen voor krotbewoners en sociaal achterlijken met 58.000.' te verhoogen; toe te staan een crediet van ƒ20.000.voor ver betering van een gedeelte van de Pijlslaan, Zie 7 Oct. en ƒ6500.'voor de verbetering van het brugdek der Catharijnebrug; goed te keuren het voorstel van B. en W. tot wijziging van een vroeger raadsbesluit i. z. de plaats van stichting van een bijzondere school nabij den Rijksstraatweg voor de Ver. Groen van Prinsterer; Zie 8 Oct.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 104