87 OCTOBER De Haarlemsche R.K. Vereeniging voor groote gezin nen bestaat 10 jaar. Door Pastoor L. J. Boogmans had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een 7-klassige R.K. Meisjesschool voor L. O. en het bouwen van een 7-klassige R.K. school voor Voorbereidend Onderwijs, beide te stichten op een terrein gelegen aan de Zomer- vaart. 18. Installatie van Deken L. A. A. M. Wksterwoudt als geestelijk adviseur van het Comité van Katholieke Actie; afscheid van den afgetreden rector J. P. J. Kok. De Voorzitter van de Afd. Haarlem en Omstr. v/d. R.K. Volksbond J. Ch. Castricum dient zijn ontslag in met ingang van het nieuwe boekjaar der afdeeling. Om tot eene afdoende verbetering van den Zijlweg te komen koopt de Gemeente voor ƒ11.000.— het perceel Zijlweg No. 91. Aan het Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen wordt een volledig tooneeldécor voor de ontspannings zaal aangeboden. 19. Het eerste rein-electrische Kerkorgel geplaatst in de Oosterkerk aan de Zomervaart wordt in gebruik genomen. De Gemeenten Haarlem en Bloemendaal zijn tot overeenstemming gekomen i. z. de annexatie-schadeloos stelling voor wat betreft vergoeding voor den woning bouw (de door Haarlem overgenomen arbeiders- en middenstandswoningen) B. en W. bieden den Gemeenteraad ter vaststelling aan een statistisch overzicht der gemeentelijke inkom stenbelasting waaruit o. m. blijkt, dat het belastbare inkomen in het belastingjaar 1928/29 steeg met een millioen. Het Bestuur der Vereeniging Haarlem-Noord wendt zich per adres tot den Gemeenteraad om te komen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 107