88 OCTOBER tot het geven van Zomermuziekuitvoeringen door de H. O. V. in de omgeving van het „Huis te Zaanen". Heden middag brak een hevige brand uit in den Waarderpolder, waarbij twee fabrieken in vlammen opgingen. De Oudheidkundige Vereeniging „Haerlem" houdt eene excursie naar Elswout. Het is 50 jaar geleden dat Th. A. Edison de practisch bruikbare electrische gloeilamp uitvond; 's avonds werd de toren der Groote Kerk electrisch verlicht, wat een fantastisch schitterend effect bood. 21. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor het School gebouw in de Tempelierstraat te verbouwen tot gebruik van de Middelbare School voor meisjes. De voor- loopige kosten werden geraamd op ƒ102.080. De Hooge Raad heeft de Gem. Haarlem in het ongelijk gesteld in zake het aanslaan van de geannexeerde bewoners van Heemstede in de straatbelasting over 1 Mei 1927 tot en met 31 Dec. 1927. Met het oog op de toekomstplannen om over het Phoenixterrein een nieuwen verbindingsweg aan te leggen, Friesche Varkensmarkt—Stationsplein, stellen B. en "W. den Raad voor om het perceel Ripperdastr. 2 voor dit doel aan te koopen. Zie 23 Oct. Voor den aanleg van de nieuwe Algemeene Begraaf plaats ten Westen van den Vergierdeweg en ten Zuiden van den Slaperdijk, zijn Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland bereid 3000 c.A. grond af te staan voor ƒ1.per M2. en evenzoo zijn Commis sarissen van den Straatweg tusschen Spaarndam en Santpoort bereid hiervoor 560 c.A. grond tegen den zelfden prijs af te staan. B. en W. stellen den Raad voor hiertoe te besluiten. Zie 23 Oct. Door het Bestuur der Vereeniging Groen van Prinsterer, werd aanbesteed het bouwen van een vier en een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 108