92 NOVEMBER Buiten Spaarne. Tevens wordt aangedrongen op aan schaffing van een drijvende motorspuit. 6. Vergadering van den Gemeenteraad. B. en W. bieden den Gemeenteraad ter vaststelling de rekening over 1928 aan. Er is een batig saldo van ƒ48.900.terwijl nog 134.578..ontvangen moet worden. Voorgesteld wordt biermede een Reservefonds voor de annexatie-schadeloosstelling te vormen. O. m. worden de volgende besluiten genomen: een gedeelte van de Rolsteeg aan het openbaar verkeer te onttrekken, ten einde daardoor tot ver breeding van den weg KenauparkAlanègebrug te geraken, waarom B. en W. dan ook gemachtigd worden grond te ruilen met een bewoner van het Kenaupark tot aankoop van het perceel Zijlweg 91, groot 245 c.A. voor ƒ11.000.met het doel om het te doen sloopen, daar het buiten de rooilijn ligt en dus de voorgenomen normaliseering van den Zijlweg in den weg staat; tot wijziging van de loonregeling voor de jeugdige werklieden in Gemeentedienst, zooals die bij Raads besluit van 27 Aug. 1919 werd vastgesteld en te be palen dat dit besluit in werking zal treden 1 Januari 1930. Herdenking van het 150-jarig bestaan van de Kinder- kerk des avonds 8 uur in de Groote Kerk. Sprekers: Ds. C. J. van Paassen, en Dr. Berkelbach v. D. Sprenkel met onderwerp ,,Het kind in de kerk". 7. Heden verscheen het voor Haarlem zoo gunstige Kon. Besluit betreffende de nieuwe wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, omdat daarin eene speciale regeling vastgesteld is voor het berekenen van de Rijksuitkeering in verband met de annexatie. Vervolg der herdenking van het 150-jarig bestaan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 112