95 NOVEMBER meentebesturen van Haarlem en Bloemendaal tot overeenstemming in zake de schadeloosstellingen in verband met de grenswijziging van 1927 zijn gekomen, te zamen voor een bedrag van ƒ488.740.met daarenboven nog een bedrag wegens vergoeding voor bedrijfsschade. Deze overeenkomst wordt door Ged. Staten vastgelegd. 21. De honderdste geboortedag van den dichter P. A. de Génestet in de Remonstrantsche Kerk herdacht. 22. De Raad besluit tot het aanschaffen van een motorboot voor de politie. Het mannenkoor Proza en Poëzie, geeft een groot jubileumsconcert ter viering van zijn 40-jarig bestaan. 23. Jhr. Mr. F. W. van Styrum, oud lid der Tweede Kamer, oud lid van den Gemeenteraad, deken der orde van advocaten en president-commissaris der Haar- lemsche Bankvereeniging, overleden. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Januari a.s. de Adjunct-Directeur van de Strafgevangenis alhier, F. van der Velde, benoemd tot Directeur dier inrichting. 25. De Heer en Mevr. Meyerink gehuldigd en tot eere leden der Reddingsbrigade voor Drenkelingen benoemd bij hun aftreden als Voorzitter en Bestuurslid. 27. De begrafenis van Jhr. Mr. F. "W. VAN Styrum en echt- genoote heeft onder overgroote belangstelling plaats op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. De werkloosheid stijgt weder, hoofdzakelijk in de bouwvakken. De Kon. Liedertafel ,,Zang en Vriendschap" publiceert haar Feestprogramma ter gelegenheid van de a.s. viering op 20 Febr. van haar honderdjarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 115