96 NOVEMBER 28. De oud-Rijksontvanger der Directe Belastingen, J. A. Spaarkogel, overleden. Vergadering van den Gemeenteraad. Goedkeuring der begrooting welke na negen zittingen afgehandeld werd; besloten werd tot het stichten van een zeven-klassige school voor gewoon lager onderwijs in Haarlem- Noord, op een terrein gelegen tusschen de Delftlaan en de Laurierstraat. Zie 30 Dec. 29. Mej. Heslenfeld verkrijgt den Prix de Rome voor beeldhouwkunst DECEMBER 1. Het Hoofd van de R.K. M. U. L. O.-school voor jongens aan de Ged. Oude Gracht 120, J. A. Luyten, herdenkt den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij het onderwijs kwam. 3. Onthulling van het LoRENTZmonument door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden met eene rede van den Burgemeester en opgeluisterd door zangen, uitgevoerd door de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Dierenarts D. J. Kok promoveerde 2 Dec. cum laude aan de Universiteit te Giessen tot Doctor medicinae veterinariae Tot leden van den Voogdijraad zijn herbenoemd P. J. van Kessel, W. Korvinus en J. C. Dirks. Mr. C. BriëT werd benoemd in de plaats van Mr. P. F. H. Bijl de Vroe, die op eigen verzoek ontslag verkreeg. Met ingang van 1 Januari 1930 werden door B. en W. 17 leden benoemd in de Commissie tot bevordering van de aaneensluiting van het Lager- het Middelbaar- en Voorbereidend Onderwijs. 3. Het bestuur der Nutsspaarbank verblijdde heden den 25000sten inlegger met een bedrag van 25.—, als eerste inlage op zijn boekje.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 116