2 is een verzameling van diapositieven aan te leggen. Veel daarvan hebben de leden op winteravonden gezien. Met Professor VAN Walsem waren wij echter van oordeel, dat het nuttig zou zijn dit waardevolle bezit, waarvan door vereenigingen en hoofden van scholen nog al eens gebruik werd gemaakt, vooral dienstbaar te doen zijn aan het onderwijs. Wat toch is het geval? Wij hebben het als onze taak beschouwd, dat juist bij het jongere geslacht en wel bij de schoolbevolking de belangstelling en liefde moesten worden opgewekt voor de geschiedenis van de stad harer inwoning. Immers die jeugd is het, welke later onze plaatsen zal moeten innemen. Hoe zou haar zin voor het historisch-gewordene, voor al datgene wat in onze stad nog aan fraais van weleer overgebleven is, beter en vooral aangenamer kunnen worden aangekweekt, dan door het bezichtigen van onze glasplaatjes met daarbij passende uitlegging, op de Hoofdwacht zelf Het stemt ons tot vreugde en dank, dat de stads overheid zoowel als de inspecteur van het lager onderwijs, de Heer Weustink dit voornemen bijzonder welgezind waren en dat ook de hoofden der onder scheidene inrichtingen van onderwijs ons plan toe juichten. Van het Gemeentebestuur, en in het bijzonder van den Wethouder van Onderwijs hebben wij de grootste medewerking ontvangen door brieven, die namens den laatste aan alle hoofden der 41 open bare lagere scholen werden gezonden, waardoor een vlotte regeling werd verkregen. Opdat alles goed zou loopen en naar behooren in elkaar zou kunnen worden gezet, moest er eerst heel wat besproken en georgani seerd worden. De Heer C. B. M. Segaar, ambtenaar aan de afdeeling Onderwijs heeft ons daarbij zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 14