alle, zonder uitzondering bereid waren de leerlingen in de gelegenheid te stellen deze lessen bij te wonen. Ook daar vonden wij weldra een aantal leerkrachten, die gaarne de toelichting wenschte te geven. Het betrof hier niet minder dan 40 scholen, waarvan de oudste leerlingen gedurende de maanden Mei en Juni de Hoofdwacht bezochten, nadat eerst de zich beschik baar gestelde dames en heeren weder van den Heer Knappert het om zoo te zeggen eerste onderricht hadden gekregen. Dat deze proef door het Gemeentebestuur werd op prijs gesteld en dat het nut daarvan voor de schooljeugd werd ingezien, is ons gebleken. Immers het is in zooverre een proef, dat wij trachten zullen, zij het dan op andere wijze, onze verzameling glasplaatjes door het onderwijs te doen gebruiken. Toen het hoofd van de openbare school te Spaarndam door den grooten afstand geen mogelijkheid zag zijn leerlingen de les te laten volgen, werd een autobus ter beschikking gesteld, waarmede de jeugd heen en terug werd vervoerd. Bovendien ontvingen wij den dank van het dagelijksch bestuur onzer Gemeente voor de gelegenheid, die wij hebben geboden om de lantaarn plaatjes te kunnen bezichtigen. Indien met dat alles zoovele dagen waren gemoeid, zult ge allicht vragen, hoeveel jongelui wel in aan merking zijn gekomen. Welnu het waren er niet meer of minder dan 2400, die met aandacht en ongetwijfeld tot hunne leering, opgewekt de lessen hebben gevolgd. En ofschoon wij zeer goed weten, dat nog niet alles werd bereikt, wat wij wellicht hadden kunnen ver wachten, toch stemt het ons tot voldoening dat wij van geslaagd mogen spreken. Natuurlijk is dat voor een overgroot deel te danken

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 16