aan de medewerking, die de leerkrachten hebben willen verleenen. Elk vogeltje zong, zooals het gebekt was, de zang van den een trof wel eens juister en sleepte meer mee, dan de andere. Het is ook verre van gemakkelijk om met een voor velen nieuw onderwerp gedurende een uur jonge menschen te boeien en te pakken. Maar er was toch menigeen die goed van de geschiedenis onzer stad op de hoogte bleek te zijn. Verschillende vragen werden gesteld, bij de beant woording waarvan bleek, dat er nogal eens een goed uit z'n oogen kon zien en onthouden, ja zelfs belangstelling toonen voor zaken, waarvoor men ze nauwelijks zou verwachten. Een der heeren kwam op de aardige gedachte om veel van het op het doek geziene tijdens een wandeling door de stad „in levenden lijve" te toonen, waardoor dat schoone nog scherper en wellicht blijvender in het geheugen en het gemoed der jeugd werd geprent. Indien al degenen, die zoo belangeloos hunne opge wekte en opwekkende hulp en medewerking verleenden hier met name werden genoemd, zouden zij een lange lijst vormen, doch zeker werden er over geslagen. Wij zouden dat betreuren en daarom is het voor zichtiger doch evengoed bedoeld allen zonder uitzonde ring onzen hartelijken dank te betuigen, met den wensch en de verwachting dat wij weder zooals het heet „bij voorkomende gelegenheid" even welwillend als thans mogen worden geholpen en terzijde gestaan. Alle leerlingen van het Mulo, middelbaar en gymna siaal onderwijs komen nu aan de beurt, of zijn reeds voor een gedeelte op de Hoofdwacht geweest, doch dit verslag mag daarvan nog niet gewagen, omdat er anders op feiten zou worden vooruit geloopen, die pas over 1930 kunnen herdacht worden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 17