Tot slot van deze uiteenzetting moge er nog aan herinnerd worden, dat onze Vereeniging een goede projectielantaarn met scherm kocht, omdat wij zulk een toestel noodig hebben en bovendien ook goed- kooper, met het oog op het vele gebruik, dan voort durend voor het huren te moeten betalen. In het vorige verslag zijn we helaas voorbarig geweest, toen van de tentoonstelling Hoog werd ge sproken, die evenwel in 1929 werd gehouden. Pecca- vimus. Maar alles behoort op zijn plaats te staan en wie dus wil weten, hoe het daar is toegegaan en wat daar te zien was, zal het vorige verslag er weder voor moeten opslaan, tenminste indien hij het nog bezit. Een tentoonstelling hielden wij dit jaar niet, maar wel hebben vele leden op 20 en 27 Maart de mooie teekeningen uit den provincialen atlas, aangevuld met afbeeldingen uit de stedelijke verzameling bezichtigd, die Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, de Rijks archivaris op de ouderwetsche wijze, derhalve aan de tafels, waarbij de bladen van hand tot hand rond gaan, liet zien. Door Kennemerland, van Alkmaar tot Haarlem strekten de wandelingen zich uit. Wel is waar kan men dan niet zooveel opsteken als bij een projectie, maar het geheel is veel intiemer en de kunstige uitvoering der teekeningen komt meer tot haar recht. Door het verstrekken van een over zicht zou bij een volgende gelegenheid de leerzaam heid kunnen worden verhoogd. Twee wandelingen hebben we gemaakt, een op 10 Augustus naar de ruïne van Brederode en onze jaarlijksche op het landgoed Elswout. Er waren velen die de ruïne nog wel eens wilden zien, vooral toen werd bericht, dat de Heer J. S. Visser, de schrijver van ,,de Ruïne van Brederode

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 18