bereid was de leiding op zich te nemen. Per autobus vertrokken de meesten om half twee van de Hoofd wacht en bij den ingang der ruïne wachtte de Heer Visser het talrijke gezelschap dames en heeren af, dat met aandacht luisterde naar de vele merkwaardige verklaringen en technische bijzonderheden, welke de inleider eerst bij de poort en later tijdens de bezichtiging gaf. Men gevoelde dat een deskundige aan het woord was, die, hetgeen uit de door hem geschreven studie reeds blijkt, zich nauwkeurig op de hoogte had gesteld van dit reeds meer dan 1000 jaren oude kasteel. Na afloop werd thee gedronken onder de linden voor hotel Velserend, buiten, want wij hadden geen mooieren dag kunnen uitzoeken. Een der leden decla meerde toen als oude rederijker een toepasselijk vers. 19 October verzamelde zich weder een groot gezel schap bij de poort van Elswout. Het waren er zeker wel een zestig, onder wie velen, die het eerwaardige buiten reeds menigmaal hadden bezocht; maar de onvergelijkelijke najaarsdag en de pracht der najaars- tinten hadden velen nogmaals verlokt. Van de tram, die kwart voor twee van het Verwulft vertrok, maakten slechts weinigen gebruik, des te meer waren per fiets, per pedes of auto naar het eind van de Elswoutslaan gekomen. De wachter, die ons reeds jaren op het goede pad houdt, hield ouder gewoonte getrouw op het bordes van het huis zijn voorlezing van de korte geschiedenis van het buiten en diens bewoners. Onze verzameling uitgaven werd weder met eene vermeerderd, toen Dr. A. H. Garrer ons zijn hand schrift aanbood van: In een beterhuis van 1682 '1692. De oud-rector van het Haarlemsche Gymnasium heeft ons reeds menigmaal verblijd met een studie. En

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 19