hoewel Pieter Noortdijck Jz. nu wel niet in Haarlem geboren was, toch was hij langen tijd vóór zijn depor tatie naar het beterhuis te Koudekerk, bij zijn familie in de Zijlstraat te Haarlem woonachtig, zoodat hij toch stadgenoot is geweest. Bovendien weet Dr. Garrer zijn stof immer zoo onderhoudend te behande len, dat wij zijn geschrift gaarne in de rij van onze uitgaven opnamen. Hoewel het goed is, dat dergelijke detail-studies, welke op Haarlem betrekking hebben, of Haarlemmers beschrijven en welke anders zoo moeilijk zijn uit te geven, worden gedrukt, is het toch te bejammeren, dat zoo weinig leden zich deze aanschaffen. Voet's Haarlemsche Goud- en Zilversmeden, dat ver leden jaar uitkwam heeft een grooteren kring van gegadigden, die zelfs tot ver over onze landspalen uitgaat en toch is de verkoop daarvan en van Hallema's Haarlemsche Gevangenissen lang niet voldoende om de kosten te dekken. In het vorige verslag werd reeds gesproken van de instelling eener Schoonheidscommissie. Toen de Raad daartoe besloten had, hadden Burgemeester en Wet houders de leden zoowel van die, als van de z.g. Gevelcommissie te benoemen. Het verheugde ons bij zonder, dat het Dagelijksch Bestuur ons om een tweetal ter aanbeveling vroeg, aan welk verzoek door ons natuurlijk gaarne werd voldaan en het stemde ons tot groote erkentelijkheid, dat een der door ons genoemden ook werd benoemd. Het blijkt nu reeds, dat de Schoonheidscommissie, waarvan lid te zijn allerminst een sinecure is, immers iedere week wordt lang vergaderd door de Gevelcommissie, bijzonder goed werk verricht. Zij houdt toch een oog in het zeil, wanneer een nieuw gebouw wordt opgetrokken, opdat de gevel daarvan aan redelijke eischen voldoet, maar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 20