10 landelijk schoon, of zooals de schrijver het treffend in den titel van zijn mooie boek weergeeft van hunne liefde voor „ons kleine land en zijn groote schoon heid". Welke Haarlemmer kent niet de beide trapgevels op het Korte Spaarne bij de Gravesteenenbrug? Er dreigde groot gevaar, dat de oude betimmering- met de mooie schoorsteenen in het perceel Korte Spaarne 25 zou verdwijnen, want zou de beneden verdieping opnieuw verhuurd worden, zoo stelde de toekomstige huurder als eisch, dat deze er uit moesten. Hoewel de eigenaar dit zeer zou betreuren, had hij daar in toch reeds toegestemd. Maar met geld en goede woor den vooral is veel te bereiken. De angst bekroop ons dat, eenmaal toch aan het uitsloopen en veranderen, de tijd wel eens kon komen, dat ook de moker op den gevel zelf zou worden gezet en die gevel moest tot eiken prijs behouden blijven. Wat zou er van dat prachtige stadsbeeld overblijven, indien dit perceel eens door een nieuw werd vervangen? Er moest snel raad geschaft worden en hoe kon dat beter dan te probeeren Hendrick de Keyser tot aankoop van het huis te bewegen. De eigenaar was na heel wat heen en weer praten bereid tot verkoopen en de Vereeniging wilde wel eigenares worden, doch de prijs die ten slotte gevraagd werd, zou nooit door verhuren een voldoende rente kunnen opbrengen. Gelukkig waren de Gemeente en het Rijk bereid bij te springen en wij hopen zeer, dat de Provinciale Staten ook het voorstel van Gedeputeerde Staten zullen aannemen. Op deze wijze is dan een der schilderachtigste gevels van Haar lem met vereende krachten, waartoe Haerlem haar steentje ook heeft bijgedragen, behouden en wij kunnen ons over dat resultaat hartelijk verheugen, evenals naar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 22