11 onze overtuiging vele Haarlemmers, ja zelfs Neder landers. Bij herhaling worden ons boeken, prenten of voor werpen te koop aangeboden, wier bezit stellig een aanwinst voor Haerlem zou zijn. Het antwoord luidt echter steeds neen. Waar zouden we heengaan als we daarmede begonnen? Onze geringe middelen, die daarvoor beschikbaar gesteld zouden kunnen worden, zijn naar ons gevoelen doelmatiger te besteden. Voor de uitbreiding van al die kostelijke zaken, welke onze bibliotheek kunnen verrijken, onze kamers versieren, of ons op andere wijze gelukkig maken, leven wij dus van de giften en gaven. Het verheugt ons intusschen, dat nog menigeen zich onzer gedenkt en dankbaar mogen we herinneren aan het romantische schilderijtje, dat de Heer P. Smidt van Gelder Jr. ons schonk. De maker is onbekend, maar het onderwerp is juist voor ons van zooveel waarde, omdat het een gezicht op de Groote Houtbrug (bij maanlicht) voorstelt. De beide Commiezenhuisjes wier behoud enkele jaren geleden door velen werd bepleit, door anderen belachelijk gevonden, staan op het paneel geschilderd. Het is U bekend, hoe zeer Haerlem en vele des kundigen het verdwijnen van deze karakteristieke af sluiting der oude stad hebben betreurd. En dat nu juist dit schilderijtje, dat in de groote zaal is opge hangen ons zoo vriendelijk werd aangeboden, stemt ons dankbaar. De Heer C. L. F. Sarlet, sedert enkele jaren weder onze stadgenoot, toonde opnieuw zijne goede gezindheid en gaf een aardig prentenboekje met een serie uit de hand gekleurde gezichten van Haarlem en Omstreken, vermoedelijk samengesteld uit Spilman en van Noorde.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 23