Het heeft een plaats in onze bibliotheek gevonden. In de meeste verslagen hebt ge gelezen over voor werpen, photo's, teekeningen, prenten, boeken als anderszins, waarmede we dikwijls worden verrijkt. Dat alles is op de Hoofdwacht opgeborgen, gerang schikt of siert de wanden van onze vertrekken. Het is volstrekt niet overbodig U hierop nog eens opmerk zaam te maken, want het is toch allerminst de bedoe ling, dat al deze zaken bij ons begraven liggen, zonder dat iemand er aandacht aan schenkt. Alles is het eigendom van Uw Vereeniging, derhalve van U allen en het is toch wel nuttig, dat ge het ook eens komt bekijken. Wij moeten het ernstig betwijfelen of alle leden de Hoofdwacht hebben bezocht en zich nauw keurig op de hoogte hebben gesteld van al hetgeen daar aanwezig is. Een oppervlakkige opsomming zal U wellicht tot een bezichtiging aansporen. Natuurlijk is het gebouw gesloten, maar indien U den secretaris een bericht zendt, kunt ge den sleutel krijgen en er ten allen tijde binnen treden en volstrekt niet gij alleen, ook vrienden en kennissen zullen in Uw gezelschap welkom zijn. Zoowel in het voorhuis als in de kamers zult ge een schat van schilderijtjes, teekeningen en prenten vinden, die de bezichtiging alleszins waard zijn. Midden in het drukke stadsgewoel zult ge U plotse ling in een rustige omgeving geplaatst vinden, een omgeving die U wel zal aandoen. Hebt ge de wanden rondgeloopen dan opent ge de kasten, daar vindt ge vele boeken en geschriften, die U over Haarlem zelf, haar geschiedenis, toestanden, gebeurtenissen of personen zullen inlichten. Ge kunt ze daar op Uw gemak inzien of bestudeeren. Wilt ge eens de honderden photo's van stadsgezichten bekij ken, waarvan er vele zijn, die wij ten geschenke

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 24