Ds. B. P. PLANTENGA. (15 Dec. 1865'28 Mei 1929). Het is mi) een voorrecht een enkel woord te mogen wijden aan de nagedachtenis van Ds. B. P. Plantenga. Wanneer wij thans de bekende woning op de Kleine Houtweg passeeren gevoelen wij met weemoed, dat daar een leege plaats is gekomen in onze Doopsgezinde Gemeente, een leege plaats ook in Haarlem. Den beminden predikant vinden we er niet meer met zijn geheele persoon heeft hij zich steeds aan zijn werk gegeven. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, bij huisbezoek, bij cathechisatie, bij 't deelnemen aan vergaderingen, op den Zondagmorgen in zijn vriendelijk rustig kerkgebouw, steeds kreeg men den sterken indruk van iemand die zich met zijn geheele wezen gaf. Zelfs toen zijn gezondheidstoestand al zeer veel te wenschen overliet, toen vrienden en bekenden hem herhaaldelijk verzochten zich toch een weinig te sparen, ging hij door voor zijn Gemeente te werken en er voor op de bres te staan indien zulks noodig was. Ds. Plantenga was niet te remmen, omdat het leven zonder arbeid voor zijn persoonlijkheid ondenkbaar was. Hoevelen hebben de zegeningen van dit werk niet voor zich zelf of voor hun familie ondervonden. Welk een bijzondere sfeer kon hij scheppen met zijn prediking, hoe gevoelde men 't dikwijls des Zondags dat hij zijn gehoor wilde meenemen en optrekken naar een hooger levensplan, om van daaruit zuiver mensche- lijk en heel simpel, maar daardoor vaak zoo ontroerend 't gewone leven met al zijn dagelijksche zorgen en zijn tekortkomingen te beschouwen en de hoorders te sterken voor dien steeds weer terugkomenden strijd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 29