16 Vooral zal de figuur van Ds. Plantenga blijven leven in de verschillende familiekringen, waar hij bij vreugde of droefheid zoo dikwijls aanwezig was en waar hij om zoo te zeggen een familielid mee was geworden. Het is mij bekend, hoe meermalen, wanneer een gewichtige gebeurtenis in een huisgezin plaats vond of herdacht werd, men in den loop van den middag eenigszins bevreemdend constateerde, dat Ds. Plan tenga er nog niet geweest was: maar die bevreemding behoefde zelden over te gaan in een gevoel van teleur stelling, want al was het soms 's avonds laat, na een dag van hard werken, de trouwe vriend kwam altijd nog even aan en op die eigenaardige, ietwat verlegen manier werd dan eerst excuus gemaakt voor het late bezoek. De vreugde over zijn komst werd er echter nog door vergroot. Vergete men bij al dit goede niet den grooten invloed die ook van Mevrouw Plantenga uitging. De inge wijden weten wel heel zeker, dat zij het was, die haar man altijd weer nieuwe kracht wist te geven, hem telkens weer wist te steunen als hij moe of teleurgesteld thuis kwam. Haar heengaan is dan ook een zeer zware slag voor hem geweest. Haar nage dachtenis moge evenzeer in eere worden gehouden. Mijn kort woord van eerbiedige herinnering aan Ds. Plantenga wil ik besluiten met de hoop en het vertrouwen uit te spreken, dat zijn krachtige persoon lijkheid nog lang zal nawerken, steunend en versterkend ook na den dood. Welke steun is er in ons snelle en voortjagende leven mooier en verkwikkender denk baar, dan die welke stamt uit de gedachtenis aan een gelukkig verleden met de personen die daar onaf scheidelijk aan verbonden blijven? April 1930. Mr. Dr. J. J. M. NOBACK.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 30