20 medische vrienden, zijn „sapo", dat op geregelde tijden vergaderde, waar hij nimmer ontbrak en waar hij con amore deel nam aan het bespreken van medische en sociale aangelegenheden. Wel was hij trouw op zijn post bij de klinische kringavonden in de ziekenhuizen. Wat genoot hij daar van al wat er geboden werd. Maar wat een welverdienden triomf oogstte hij in 1919, toen hij na het overlijden van Dr. van Linden van den Heuvel, bij het waarnemen van de genees kundige afdeeling in het St. Elisabeth's Gasthuis, met zijn fijnen klinischen neus terstond den vlektyphus speurde; met groote energie en voortvarendheid alle noodige voorzorgsmaatregelen nam, de gevallen in een kringvoordracht keurig wetenschappelijk verwerkte, en aldus Haarlem voor een gevaarlijke epidemie wist te behoeden. Zijn grootste glorie echter beleefde hij wel in de jaren 1922—1924, toen hij, mede-uitverkoren, als zeer gewaardeerde reismakker de drie Zwitsersche studie reizen van een dertigtal medici meemaakte. Wie zou er zoo intens van alles hebben genoten als Goedkoop, wie zoo scherp alles op reis hebben waargenomen, wie zoo de anderen hebben vermaakt met zijn grappen en rake opmerkingen? En toch pakten die inspannende reizen hem toen al erg aan, ondanks zijn ver doorgevoerde matigheid bij het gebruiken van spijzen en dranken. Zou toen wellicht reeds zijn weerstandsvermogen ernstig hebben geleden? Maar ook toen mocht niemand dat merken. Hij hield zich altijd groot, maar was, o zoo dankbaar, als zijn Haarlemsche medereizigers, quasi door hem beschermd en bevoogd, hem, zonder dat het in het oog liep, tegen te groote vermoeienissen in bescherming

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 36