30 JANUARI Professor J. A. G. van der Steur geeft zijne meening over het onttrekken van de Paardesteeg aan den openbaren dienst. 9. Besloten wordt tot het sluiten van eene geldleening van zes millioen gulden. L. VAN DER Vegt, oud leeraar aan het Gemeentelijk Lyceum overleden. 10. Het verbouwen van perceel Kampersingel 4 tot bureau van de Gem. Duinwaterleiding werd gegund aan P. Rosenhart te Haarlem voor 17290.en het daarbij behoorende schilderwerk aan A. de Laat te Haarlem voor 1864. B. en W. vragen onteigening aan van verschillende perceelen gelegen aan den Slaperdijk en Vergierdeweg tot stichting van eene nieuwe begraafplaats. Ter eere van het jubileum der Koningin-moeder is de toren der Groote Kerk electrisch verlicht en door luidsprekers wordt het te 's-Gravenhage gegeven kerk- concert door den omroep op de Groote Markt voor duizenden toehoorders ten gehoore gebracht. 12. De Gemeenteraad vereenigt zich met het advies van B. enW. om geen verordening tegen het vloeken in te voeren. 14. Tot het bouwen van het Nederlandsch Israëlitisch Joles-Ziekenhuis wordt door de commissie een complex gebouwen van de firma Hagen aangekocht, gelegen tusschen het Groot Heiligland en de Minnebroeders- steeg, waardoor deze steeg zal komen te vervallen. Zie 26 Febr. De afd. Haarlem van den R.K. Metaalbewerkersbond viert haar 40-jarig jubileum. B. enW. besluiten de Magdalenasteeg te sluiten voor het berijden met alle motorrijtuigen, rijwielen en andere voertuigen. Het R.K. Kruisverbond viert zijn 25-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 50