37 FEBRUARI overnachten om den volgenden morgen via Schokland 's avonds 5 uur te Kampen aan te komen. 22. Het Leger des Heils plaatst op de Groote Markt een tent, waarin gratis koffie wordt geschonken, om de menschen tijdens de barre koude te verwarmen. De „Sierkan" leverde hiervoor gratis de melk en gaf verschillende ketels en kannen in bruikleen. Zie 11, 13, 15, 16, 19, 21, 26, 27, 28 Febr., 4, 6, 8, 20 Mrt. De bewoners van den Leidsche-Vaartweg en van Bosch en Vaart, richten een adres aan de Directie van de N. Z. H. T. M. met het verzoek lijn 4 te verlengen tot het viaduct van de Zandvoortsche tram. Ds. L. J. van Leeuwen is te 's Gravenhage beroepen bij de Ned. Hervormde kerk. Zie 14 Maart, 21 April, 11, 19 Juni, 6, 30 Juli. 23. In verband met de reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur stellen B. en W. den Raad voor een „Directeur van het armwezen" aan te stellen en daaraan te verbinden eene jaarwedde van 4000. tot 6000..tegelijkertijd over te gaan tot het her- doopen van Stadsarmen en Ziekenhuis in „Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen" en het Stadskinderhuis in Haarlem's Kinder Tehuis". Niettegenstaande het brandgevaar in het stadhuis tengevolge van de nog ouderwetsche wijze van ver warming door kachels moest voorloopig toch afgezien worden van centrale verwarming. Er bestond geen zekerheid, dat deze een onderdeel zou kunnen vor men van het geheele verwarmingsplan voor het in de toekomst te vergrooten stadhuis. B. en W. willen een proef nemen om Haarlemsche werkloozen geplaatst te krijgen bij de Rijkswerk verschaffingen in Drenthe. Zie 28 Febr. Ds. WBijleveld bedankt voor het beroep naar Rotterdam. Zie 2 Febr., 18 Mrt., 27 April, 17 Mei.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 57