MAART De eerste concerten door de H. O. V. in de maanden Mei en Juni te geven, zullen niet in den Hout, doch in de Gemeentelijke Concertzaal worden gehouden. Van onze stadgenoote Emmy Frensel Wegener zal een muziekwerk uitgevoerd worden getiteld ,,Dans" op het Internationale muziekfeest te Genève. De Gemeenteraad verleent een crediet van ƒ3200. voor verbetering van berm en beschoeiing langs de Noordzijde van den Kloppersingel; tevens een van 3700.voor de inenting van kinderen der scholen voor lager onderwijs voorloopig alleen tegen diphtheritis. Zie 23 Mrt., 3, 15 Mei. Het woonwagenkamp zal niet naar den Vergierdeweg verplaatst worden, maar aan het tegenwoordige zullen behoorlijke voorzieningen worden getroffen. De Vereeniging Haerlem stelt teekeningen uit den Provincialen Atlas ter bezichtiging in haar gebouw ,,de Hoofdwacht onder leiding van den Rijksarchi varis Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet. Eene subsidie voor het jaar 1929 van 1350.— wordt toegestaan aan den ondernemer J. G. DE Groot voor een autobusdienst Haarlem over Santpoort naar Spaarndam. 28. De motorbrigade zal aan de rijdende weggebruikers biljetten uitreiken, waarop eenige wenken gegeven worden ter bevordering van het veilig en rustig verkeer. APRIL 1. Het Haarlem's Tooneel bestaat 10 jaar. Dr. C. H. Kuenen legt zijn praktijk neer. Zie 10 Mei. 2. De Bisschop van Haarlem Mgr. Aengenent aanvaardt het beschermheerschap van den Ned. R.K. Volksbond. 3. Van het Soendaplein tot de Kennemerstraat worden de tramrails geheel verlegd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 63