APRIL Het rapport tot het opstellen waarvan Ged. Staten van N.-Holland opdracht gaven om een overzicht betreffende de door de Gemeente te betalen schadeloos stellingen i. z. de annexatie te verkrijgen, wordt door den heer A. H. van Deursen opgemaakt. Dr. E. Hollman, Inspecteur van de Volksgezondheid is te Haarlem werkzaam gesteld. De afd. Haarlem van den Centralen Bond van Neder- landsch Post, Telegraaf en Telefoonpersoneel viert haar 10-jarig bestaan. 15. De Voorzitter van de afd. Haarlem der Mij. tot bevordering der Toonkunst, J. C. Tadema, geeft ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan in Haarlem's Dagblad een overzicht van de geschiedenis der afdeeling. Zie 14 Mei. Haarlem's Dagblad geeft een zeer uitvoerig overzicht van de schoolgelden in Haarlem en in de Buiten gemeenten ter oriënteering voor ouders. Het aantal opcenten dat Haarlem naar den thans bekenden stand van haar budget zal moeten heffen op de fondsbelasting is 49, tot een bedrag van 980.000. De Oscar Smit's Bank houdt hare algemeene ver gadering, waarop het dividend over 1928 voor de preferente aandeelen op 6%, dat voor de gewone aandeelen op 31/2% wordt vastgesteld. 16. M. A. Reinalda is door den Partijraad der S. D. A. P. candidaat gesteld voor de Eerste Kamer voor de provincies N.-Holland en Friesland. Het wetsontwerp voor Haarlem betreffende de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente is gewij zigd, waardoor de gevolgen van het nieuwe wetsontwerp voor Haarlem aan een algemeenen maatregel van bestuur (dus Kon. Besluit) worden overgelaten. De firma Vroom Dreesmann is ten slotte eigenares geworden van het hoekperceel Gr. Houtstraat 66, Verwulft zuidzijde, waardoor de voorgenomen ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 67