APRIL De Vereeniging „Groen van Prinsterer" verzoekt uit de Gemeentekas de benoodigde gelden te mogen ont vangen voor den bouw van een scbool voor gewoon lager onderwijs. Begroot bedrag ƒ108.150.— 1923. Nederl. bloemen- en plantententoonstelling te Madrid, waaraan bet Centraal Bloembollencomité met een uitgebreide inzending afgesneden bloemen van tulpen, narcissen en irissen deelneemt. 21. Ds. L. J. van Leeuwen, predikant bij de Ned. Herv. Kerk albier, beeft zijn afscbeid gepreekt in de Groote of St. Bavo Kerk. Zie 22 Febr., 14 Mrt, 11, 19 Juni, 6, 30 Juli. 22. De Nassaubrug moet, nu de Jansbrug en Manègebrug vernieuwd en verlaagd zijn, dezelfde doorvaartboogte verkrijgen, waardoor de bovenkant teruggebracht moet worden tot 2 M. waarvoor de kosten op ƒ8000.— geraamd worden. Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk is bij Kon. Besluit met ingang van 1 Mei benoemd tot lid-Voorzitter van den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te Haarlem. In Haarlem-Noord zal een nieuwe R.K. School komen op een terrein achter de R.K. Kerk ten noorden van de Jan Gijzenvaart; de kosten zijn geraamd op 114.000, waarvoor de medewerking der Gemeente gevraagd wordt. De Directeur der N.V. Hypothecaire Beleggingsbank D. N. Gebhard, overleden. 23. Als stofbestrijding op de wegen en straten in Haarlem wordt met goed gevolg chloorcalcium gebruikt. 24. Vergadering van den Gemeenteraad, waarin de vol gende voorstellen worden aangenomen: om het bij raadsbesluit van 22 Febr. 1928 verleende

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 69