55 MEI De beide ingeleverde detailteekeningen No. 1 en 2 voor de uitbreiding van het Zuid-Westelijk gedeelte der stad worden vastgesteld. 500.toetestaan om een onderzoek in te stellen naar het aantal gebrekkigen in deze gemeente. Na ernstige en lange discussie het voorstel van B. en W. aan te nemen om 14—6620 H.A. grond tusschen den Vergierdeweg en Rijksstraatweg (Haarlem-Noord) aan te fcoopen. Het reglement voor de Schoonheidscommissie wordt aangenomen. De gewijzigde Precario-belasting wordt aangehouden om advies in te winnen van de rechtsgeleerde commissie. Zie 29 April, 1, 7, 21, 22, 25 Mei, 5 Juni. De Beurtvaartvereeniging „Haarlem" richt een adres tot den Raad i. z. de verhooging der Precario-belasting. De afdamming noodig voor het maken van de nieuwe Jansbrug is doorgebroken, waardoor het afgedamde en droge gedeelte weder volgeloopen is. IB. en W. besluiten dat van heden af geen ondersteuning meer zal worden gegeven aan hen, die minder dan drie dagen in een bepaalde week werkloos zijn. 10. Omdat Hemelvaartsdag dit jaar samenviel met den bloeitijd der bloembollen en met de roeiwedstrijden was het bezoek aan onze stad meer dan zeldzaam druk, zoodat Haarlem's Dagblad o. a. sprak van „de belegering der stad door auto's". Voor de verfraaiing van het nieuwe gouvernements gebouw stellen Ged. Staten aan de Staten voor een crediet te openen van ten hoogste 50.000. Dr. C. H. Kuenen gehuldigd bij het neerleggen van zijn praktijk. Zie 1 April. Ten behoeve van den dienst van den provincialen waterstaat stellen Ged. Staten voor om het perceel Nieuwe Gracht No. 43 voor 26.000.aan te koopen. Het nieuwe melkbesluit treedt heden in werking.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 75