56 MEI H. C. L. van Waveren, Bestuurslid der Roei- en Zeilvereeniging ,,het Spaarne", overleden. 11. De Holl. Maatschappij der Wetenschappen houdt hare algemeene vergadering ter gelegenheid waarvan de onder-Voorzitter Jhr. Mr. J. WG. Boreel van Hoogelanden een thee aanbiedt op zijn buitengoed Waterland. Een groot aantal werkloozen weigert tot werkverschaf fing naar Drenthe uitgezonden te worden. Zie 4 April, 14, 16, 21, 25 Mei, 3 Juni. Het genoodigde Eere Comité voor de viering van het honderdjarig bestaan van de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap wordt geïnstalleerd. 14. Wegens de bijzonder hooge kosten en den noodzakelijk daaraan verbonden dag- en nachtdienst zien B. en W. af van de aanschaffing van een drijvende brandspuit. Tegen de werkloozen die weigeren om uitgezonden te worden naar Drenthe zullen strafmaatregelen ge nomen moeten worden. Zie 11, 16, 21, 25 Mei, 3 Juni. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan der afd. Haarlem van de Maatsch. tot bevordering der Toonkunst worden deze maand drie buitengewone kamermuziekavonden gegeven. Zie 15 April. 15. Begin van den zomertijd. B. en W. wenschen den Raad in overweging te geven het percentage voor de Inkomstenbelasting voor het aanstaande belastingjaar weder op l1/2% vast te stellen, waarmede de financieele commissie uit den Gemeenteraad zich vereenigd heeft. Met de gratis inenting op de Openbare Scholen door den Geneeskundigen Dienst tegen diphtheritis, wordt heden een aanvang gemaakt. Zie 23, 27 Mrt., 3 Mei. Ir. W. M. Kop, ingenieur bij het G. E. B., benoemd tot Directeur van de electrische bedrijven te Enschedé.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 76