59 MEI 25. Na een bezoek van een deputatie van bet Gemeente bestuur, waartoe de Wethouder van Openbare Wer ken en de Directeur van den dienst voor de Werk loosheidsbestrijding behoorden, aan de werkverschaffing in Drenthe, is gebleken dat de klachten der uitgezonden werkloozen ongegrond waren. Zie 4 April, 11, 14, 16, 21 Mei 3, Juni. W. J. B. van Liemt heeft een voorstel bij den Raad ingediend i. z. de Precario-verordening. Zie 29 April, 1, 7, 8, 21, 22 Mei, 5 Juni. Notaris H. J. L. D. van Doesburgh is als zoodanig benoemd te Arnhem! 26. Het 25-jarig bestaan van de parochie St. Johannes de Dooper aan de Amsterdamstraat wordt kerkelijk gevierd. 27. Met de vernieuwing van het asphaltdek in de Kleine Houtstraat wordt begonnen; van de Kleine Houtbrug af wordt het oude dek opgebroken. 28. Ds. B. P. Plantenga, predikant der Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, overleden. 29. In de opslagplaatsen der N.V. Drukkerij de Spaarne- stad ontstond hedenmorgen brand, welke echter door het spoedig handelend optreden van de brandweer geen groote afmetingen aannemen kon. 31. Het aantal ingeschreven werkloozen is tot slechts 400 gedaald. Haarlem zal eene hoogere uitkeering uit de Rijks inkomsten van 80.000.en uit de Gem. inkomsten belasting van ƒ15.000.kunnen verwachten. De omzetten van de Gemeentebedrijven nemen steeds nog in omvang toe, wat af te leiden valt uit de statis tische gegevens door het Gemeentebestuur verstrekt. De N.V. hypothecaire beleggingsbank hield hare

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 79