64 JUNI 19. H. Fransen, wonende Kritsingerstraat, springt gekleed te water om een 13-jarigen jongen uit het N.B. Spaarne te redden. Vergadering van den Gemeenteraad: Het voorstel van B. en W. tot stopzetting van de steunverleening aan uitgetrokken werkloozen voor den tijd van 1 Juli- 1 Sept. wordt vérworpen. Voor de vervulling van de vacature Ds. L. J. van Leeuwen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is een drietal opgemaakt. Zie 22 Febr., 14 Mrt., 21 April, 11 Juni, 6, 30 Juli. 20 De ontwerp-personeelsformatie wordt gepubliceerd. Zie 16, 31 Mei, 10 Juni. De Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose viert haar zilveren jubileum ter gelegenheid waarvan zij een Jubileumnummer uitgeeft. 21. De vischhandelaar E. Bluys te Zandvoort herdenkt den dag waarop hij voor 50 jaar zijn standplaats innam in de Haarlemsche Vischhal. Aan de firma Joh. Enschedé Zonen wordt het huldeblijk aangeboden door de Commissie uit het personeel, waartoe het vorige jaar bij de viering van het 225-jarig bestaan der firma besloten werd. 22. Gedeputeerde Staten keuren de Gemeentebegrooting voor 1929 goed. 25. De kistdammen voor de werken aan Jans- en Manège- brug zijn verwijderd. De Groote Houtstraatvereeniging bestaat 20 jaar. Heden heeft de verpachting van standplaatsen voor de straatverkoop plaats. 26. Ds. J. Weener, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente herdenkt den dag dat hij voor 25 jaar hier door Ds. A. J. Montijn bevestigd werd. Zie 1 Juli.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 84