67 JULI Er is een conflict ontstaan tusschen B. en W. en de Brockway Maatschappij i. z. nog verdere inkrimping van de autobusdiensten. 13. De gebroeders Louwerse hebben bij Gedep. Staten dezer Provincie bezwaren ingediend tegen het door den Raad vastgestelde uitbreidingsplan. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor tot Directeur van het Armwezen te benoemen S. C. de Haas van Dorsser op eene jaarwedde van 5600.waarmede het Burgerlijk Armbestuur zich vereenigen kan. Zie 17, 29, 31 Juli. B. en W. vragen een crediet van ƒ108.000.tot asphalteering van JansstraatJansweg Riviervisch- marktKlokhuisplein en het resteerende gedeelte van de Groote Markt en Smedestraat. De Gemeenteraad vereenigde zich met de door de N. Z. H. T. Mij. Voorgestelde reorganisatieplannen van het tramnet, waardoor nu alle lijnen in de stad breed spoor krijgen en het verkeer op het Stationsplein buitengewoon gebaat zal zijn. De gevraagde subsidie voor den bouw van eene nieuwe school in de Tetterodestraat wordt door den Minister van Onderwijs toegestaan. Met ingang van 1 Augustus worden A. Colijn en echtgenoote door de Evang. Luthersche Gemeente tot koster en kosteres benoemd. Het verslag van den Keuringsdienst van waren voor Haarlem over 1928 is verschenen. De bij raadsbesluiten van 26 Maart 1927, 12 Oct. 1927 en 18 April 1928 toegestane gelden ƒ69.590.voor verbouwing en inrichting van het Stads Armen en Ziekenhuis en het Kinder Tehuis, blijken niet toe reikend te zijn; een tekort van ƒ11.036.74 stellen B. en W. den Raad voor ter beschikking te stellen. Zie 17 Juli.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 87